URO REZŨM ™

Ide o unikátnu mini-invazívnu operáciu benígnej hyperplázie prostaty (BPH) pomocou špeciálneho systému aplikácie vodnej pary, ktorá nevyžaduje hospitalizáciu, a preto sa radí medzi výkony jednodňovej zdravotnej starostlivosti. Táto metóda je vhodná ako riešenie problémov u mužov nad 50 rokov zapríčinených nezhubným zväčšením prostaty (BPH), ktorí sa chcú vyhnúť medikamentóznej liečbe a prípadným nežiaducim účinkom liekov.

Benígna hyperplázia prostaty (benign prostatic hyperplasia – BPH) je zväčšenie prostaty ovplyvňujúce asi 50 % mužov do veku 60 rokov a až 90 % mužov do veku 85 rokov. V Európe to predstavuje asi 24 miliónov mužov. Toto zväčšenie môže stláčať močovú rúru a znížiť prietok moču z močového mechúra a niekedy ho blokuje úplne.

Medzi príznaky BPH patrí:

  • časté močenie
  • prerušované močenie
  • urgentné močenie
  • slabý prúd moču
  • nutkanie na močenie
  • nočné močenie

Technológia Rezūm je transuretrálna termálna terapia, ktorá využíva na liečbu BPH sterilnú vodnú paru pomocou aplikácie cielených, kontrolovaných dávok tepelnej energie priamo do prostatickej žľazy, čím sa dosiahne redukcia obštrukčného tkaniva, ktoré spôsobuje BPH.

Počas každého 9-sekundového cyklu sa sterilná vodná para aplikuje do postihnutého tkaniva prostaty. Keď sa para zmení znovu na vodu, všetka uložená energia sa uvoľní, čo spôsobí odumretie buniek. Postupom času prirodzená reakcia hojenia vášho tela odstráni odumreté bunky, a tým sa prostata zmenší. S odstráneným tkanivom sa močová rúra otvorí, a príznaky BPH sa zmiernia. Zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii.

Väčšina pacientov začne pociťovať úľavu od príznakov už po dvoch týždňoch a plný efekt sa prejaví do troch mesiacov. Reakcie pacientov sa môžu líšiť. Počet aplikácií vodnou parou sa líši v závislosti od veľkosti prostaty. Aplikácia sa realizuje počas jednej návštevy centra.

Najnovšia publikovaná analýza ponúka dôkazy o tom, že liečba vodnou parou metódou Rezūm vykazuje významné trvalé zlepšenie symptómov dolných močových ciest a u pacientov liečených na benígnu hyperpláziu prostaty (BPH) počas 4 rokov po zákroku a okrem zlepšenia symptómov a kvality života pacienta, bola miera opakovaných chirurgických zákrokov nízka (4,4% pacientov počas 4 rokov). Výsledky štúdie ukazujú pozitívny bezpečnostný profil so zachovaním sexuálnych funkcií a neboli hlásené žiadne neskôr sa vyskytujúce nežiaduce udalosti alebo novo vzniknutá erektilná dysfunkcia počas týchto 4 rokov.


VITA NOVA kongres

7581

detí sa narodilo s našou pomocou

Vďaka GYN-FIV sme rodina