Aj náš príbeh dopadol pozitívne

22. May 2019

Test Áno, aj náš príbeh dopadol nakoniec pozitívne, ale..

Už odkedy som dostala prvú menštruáciu som tušila, že s otehotnením budem mať problém, pretože o jej pravidelnosti sa nedalo nikdy hovoriť. Do teraz vlastne ani neviem akú diagnózu mám. Z toho čo sa ku mne od lekárov dostalo som si to uzavrela tak, že proste neovulujem, že žiadne z vajíčok nevie dozrieť a teda ani neopustí vaječník (asi polycystické vaječníky.. neviem, nie je to pre mňa dôležité).

Po deťoch som ale túžila, preto som vyhľadala lekárov a nasledovala ich pokyny. Prvé dva roky, od kedy sme na bábätku začali pracovať,  som bola pod dozorom svojho gynekológa a ten ma napokon odporučil do Gyn-fiv. A aj keď všade okolo bolo počuť o biznise s umelým oplodnením, že klinikám ide len o to zarobiť, že úmyselne ovplyvňujú procesy tak, aby tam ženy chodili čo najdlhšie a platili a platili, že sú to fabriky na deti, atď.. aj tak som do toho ísť nikdy neváhala. Máte totiž na výber len z dvoch možností: 1.nebudete mať deti, alebo 2.možno dieťa mať budete vďaka modernej medicíne nech to stojí čo to stojí (finančne) dúfajúc, že reči o nechutnom biznise v tejto oblasti sú v prípade Gyn-fiv naozaj len rečami. Takže, keď máte v sebe tú neuveriteľnú túžbu mať dieťa, vlastne na výber nemáte.

Po tom, čo všetko som absolvovala v Gyn-fiv nemám pocit, že ide len o biznis. Nedali mi dôvod si to myslieť. A keď sa nad tým zamýšľam, tak predsa ide o výsledky. Kliniku, ktorá ma zlé výsledky (veľa neúspešných zákrokov), nebudú pacienti vyhľadávať. Ja im verím a dúfam, že to nie je len moja naivita. Mám s nimi za sebou len tie najlepšie skúsenosti, od pani na recepcii, cez sestry až po lekárov. Nechýbal profesionálny prístup. A bolesti som počas celého procesu takmer nemala, čo ma veľmi milo prekvapilo.

Môj manžel je zdravý. Prešli sme si dvomi neúspešnými insemináciami, neúspešným IVF a následne úspešným kryoembryotransferom, ale s potratom po 6 týždňoch od transferu. Až druhé IVF dopadlo konečne pozitívne v plnom slova-zmysle. Máme krásneho synčeka, ktorý sa narodil zdravý, s krásnymi mierami a odkedy ho máme cítime sa byť tými najšťastnejšími rodičmi na svete. Robí nám veľkú radosť. Tomu ale predchádzali 4 roky vyšetrovania, obehávania lekárov, neskutočne dlhého čakania.. To čakanie najskôr na menštruáciu, potom na zákrok, potom na výsledky krvi či ste tehotná, potom na sono, kde vám majú úspešné tehotenstvo potvrdiť, potom na každú poradňu, aby ste vedeli, či je všetko OK a potom na pôrod.. ČAKANIE je na tom všetkom to najhoršie. Veľmi nám pomáhalo si všetko tak nebrať. Treba do toho ísť aj s vedomím, že to nemusí dobre dopadnúť, veriť a myslieť zároveň pozitívne je ale nevyhnutné. My sme verili, že nakoniec všetko dobre dopadne a tak sa aj stalo..

Gyn-fivu od nás patrí jedná veľká vďaka!

Mirka


VITA NOVA congress

Your stories

7666

children conceived with our help