Vyšetrenie oxidačného stresu – MIOXSYS

Oxidačný stres je spôsobený nerovnováhou medzi antioxidačnou kapacitou bunky a množstvom voľných radikálov, ktoré sú produktom normálneho bunkového metabolizmu v každom živom organizme. Okrem toho ich denne prijímame z okolia, napríklad vplyvom žiarení (UV, RTG), ale aj vplyvom stresu, fajčenia, znečisteného prostredia a mnohých ďalších faktorov. Vznik oxidačného stresu je preto výsledkom porušenia rovnováhy na rôznych úrovniach v bunke. Obranu bunky pred ich vplyvom zabezpečujú antioxidačné enzýmy.

Nadmerné množstvo voľných radikálov vedie k rýchlejšiemu poškodzovaniu buniek. Ak nadbytok oxidačného stresu zasiahne mužské zárodočné bunky, má priamy vplyv na mužskú plodnosť (poškodenie membrány spermií a tým zníženie ich pohyblivosti a schopnosti splynúť s vajíčkom – porucha motility, aktivácie akrozómovej reakcie, poškodenie DNA v spermii).

Zhruba polovica neplodných mužov trpí oxidačným stresom. Nepriaznivý vplyv na vznik oxidačného stresu má aj obezita, varikokéla, infekcie močového traktu a vyšší vek pacienta.

Toto vyšetrenie poskytuje:

  • jednoduché a spoľahlivé testy na meranie možného nadbytku voľných radikálov
  • spätnú analýzu po liečbe antioxidantami

Pre koho je vhodné:

  • indikuje sa u pacientov s nesprávnym životným štýlom (obezita, fajčenie, alkohol, ťažké kovy), s varikokélou, infekciami močového traktu,
  • alebo pre pacientov s vekom vyšším ako 40 rokov,
  • alebo sa doporučuje pacientom, ktorým užívanie preparátov na zlepšenie spermiogramu nezlepšilo výsledky.

 

 

 

 

 

 


VITA NOVA congress


VITA NOVA kongres

Your stories

Vos histoires

4165

enfants sont nés avec notre aide

baby-born

children conceived with our help

baby-born

detí sa narodilo s našou pomocou

Vďaka GYN-FIV sme rodina