Meranie oxidačného stresu

     Pozor na oxidačný stres! Môže byť jednou z príčin mužskej neplodnosti. Až 15% neplodných mužov má výsledky spermiogramu v norme. Ako je to možné? Oxidačný stres (OS), teda nerovnováha v ľudskom tele, je jednou zo skrytých príčin, prečo sa páru aj napriek dobrým výsledkom základných vyšetrení “nedarí“. Vplyvom OS dochádza k poškodzovaniu spermií a žiaľ, donedávna bol tento mužský faktor neplodnosti častokrát prehliadaný. OS zapríčiňuje najmä stres, fajčenie, alkohol, znečistené životné prostredie, nadmerné cvičenie, obezita, vyšší vek pacienta, varikokéla  alebo infekcia urogenitálneho traktu. Viac úspechov pri jeho diagnostike prinieslo až moderné vybavenie laboratórií – MiOXSYS – nový prístroj na meranie oxidačného stresu.

          Tento prístroj využíva elektrochemickú technológiu na meranie príjmu a výdaja elektrónov (milivoltov [mV]). Ako jediný dokáže merať množstvo oxidantov a redukčných činidiel, čo z neho robí klinicky najvýznamnejší systém vyšetrenia a môže výrazne napomôcť pri liečbe neplodnosti muža.

MiOXSYS odporúčame pacientom s patologickými výsledkami spermiogramu, ako aj pacientom s normozoospermiou, ktorým sa s partnerkou nedarí otehotnieť. Vyšetrenie je potrebné u párov, ktorých úspešnosť oplodnenia vajíčok alebo kvalita embryí bola v predchádzajúcom IVF cykle nízka a tiež u párov s nízkou implantáciou embryí a s opakovanými stratami gravidít.

 


VITA NOVA kongres

7581

detí sa narodilo s našou pomocou

Vďaka GYN-FIV sme rodina