Vyšlo to, ste tehotná!

24. júl 2017

Bola som jednou z mnohých žien, ktorej sa nepodarilo otehotnieť prirodzenou cestou. S partnerom sme sa o to pokúšali skoro 4 roky a stále nič. Nakoniec sme sa rozhodli navštíviť centrum umelej reprodukcie Gyn-fiv. Pamätám si to presne ako keby to bolo včera. Centrum Gyn-fiv sme navštívili vo februári minulého roku. Samozrejme nás poriadne vyšetrili (no neobišlo sa to bez humorných komentárov môjho partnera, že za vzorky, ktoré odovzdáva ešte musí platiť :-)). Mne nasadili antikoncepciu aby sa mi maternica ukľudnila. V tom čase sme cestovali, tak som na ďalšie vyšetrenie prišla až niekedy v apríli alebo v máji. Ja som si zo začiatku, bolo to od 23.05.2016 každé ráno pichala do bruška injekcie Diphereline. Dňa 03.06.2016 som dostala opäť menzes po dvoch týždňoch a po jeho ukončení som si začala pichať do bruška okrem Dipherelinu aj ďalšie injekcie Menopur a Bemfolu, poviem Vám bola to teda zábava, nakoľko ja som sa nemohla k ihle ani priblížiť aký som mala z toho strach ale môj partner bol na tom ešte horšie, tak som sa musela prekonať a zvládnuť to sama :-))). No čo neurobíte pre to aby prišiel ten nádherný výsledok? Hmm? Zvládne to každá z nás. Z tých hormonov som sa začala guľatiť, pribrala som 5 kg, no aj to si žena povie…..kašlem na to. Veď ono sa to potom nejako stratí, proste som nad tým nerozmýšľala, myslela som len POZITÍVNE a to, že na konci tejto cesty budem tá najšťastnejšia žena na svete….. 13.06.2016 a 16.06.2016 som bola na odbere krvi a na sone. A tak som bola z toho šťastná a zároveň nervózna, že 17.06.2016 sme doma s priateľmi posedeli, pogrilovali no a nebudem klamať, uliala som si z whisky a vážne som sa odviazala, proste som sa nestresovala, bavila som sa (preto vravím, chceš dieťa? daj si Jamesona :-)).
18.06.2016 po bujarom večeri som opäť prišla na odber krvi a sono a oznámili mi, že 20.06.2016 mi odoberú vajíčka, že sú už pripravené :-))). Tak sme s partnerom 20.06.2016 prišli spolu, mne bolo odobratých 9 vajíčok a partner odovzdal tie svoje vzorky. Ešte v ten deň po odobratí vajíčok mi oznámili koľko ich odobrali a ako je na tom partnerova vzorka :-). Mali sme celkom dobré výsledky ale aj tak sme čakali na to ako sa bude vajíčkam v umelom prostredí dariť. Na druhý alebo tretí deň mi telefonicky oznámili, že z 9 vajíčok sa ujali len dve. Tak mi boli obe tieto oplodnené vajíčka vložené do maternice. Trebalo prísť na tento zákrok s plným mechúrom, zákrok trval asi 5 minút a potom som oddychovala na tej izbe ešte cca hodinku, no skoro mi brucho prasklo, môj mechúr sa roztiahol asi ako nikdy predtým :-D. A v tom to začalo, vtedy som sa modlila aby to dobre dopadlo, rozprávala som svojmu telu, že tam má niečo nové, aby to prijalo a aby sa pripravovalo na tehotenstvo. Nepripúšťala som si nič negatívne, brala som to tak, že to vyšlo. A keď neprišla tá ženská návšteva, bola som čím ďalej, tým viac spokojnejšia. Po dvoch týždňoch od vloženia vajíčok do maternice som bola na odbere krvi, po obede som mala volať kvôli výsledkom a na druhej strane telefónu mi tá pani povedala tu najkrajšiu správu, citujem ,,STE TEHOTNÁ”. Normálne som si to musela opakovať aby som tomu uverila. Tá pani, ktorá mi volala to brala ako každodennú rutinu, keďže to je jej práca ale mňa potešila a na ten telefonát nikdy nezabudnem. O niekoľko dní som bola ešte na vyšetrení na sone a videla som to, čo chce asi každá z nás vidieť ,,začiatok nového”. Vyšlo to hneď na prvý krát. Supeeer. A tehotenstvo prebiehalo bezproblémovo.

Takže veľmi pekne ďakujem Vašej spoločnosti a úžasnému profesionálnemu tímu za ten najkrajší darček na svete, a to je naša dcérka Sofia, ktorá prišla na svet dňa 03.03.2017 v ÚNB Antolská v Bratislave. Vážila 3300 g a merala 52 cm :-D.

P. S. Chcem touto cestou ostatným ženám odkázať, aby sa zbytočne nestresovali a hlavne nech myslia pozitívne.


VITA NOVA kongres

7581

detí sa narodilo s našou pomocou

Vďaka GYN-FIV sme rodina