Podcast

Podcast Prečo bocian mešká je v réžií GYN-FIV, centra pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu. Chceme efektívnejšie a spontánnejšie reagovať na otázky spoločnosti ohľadom tém neplodnosti. Ak Vás naše témy zaujímajú a hľadáte odpovede na svoje vlastné problémy, prípadne by ste chceli zdieľať svoje osobné skúsenosti, budeme radi, ak nám o tom napíšete do správy na našom Facebooku. Postupne sa im budeme s našimi špecialistami venovať.

Podcast je dostupný na platformách: Anchor, Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Breaker, RadioPublic, PocketCast a ďalších.

Jednotlivé epizódy si môžete vypočuť tu:

Keď je problém na strane muža … Páni, na slovíčko!

Túto epizódu podcastu Prečo bocian mešká sme nazvali: Páni, na slovíčko! a je venovaná mužom, ktorí sú rovnako dôležitou súčasťou celého procesu liečby neplodnosti. Vznikla na podnet mnohých vašich „pánskych“ otázok, ktorým sa v médiách a na sociálnych sieťach nevenuje dostatok pozornosti. Na vaše otázky budú odpovedať špecialisti z oblasti andrológie a embryológie, Mgr. Patrik Šranko, PhD. a Mgr. Martin Pustaj, z centra asistovanej reprodukcie GYN-FIV.

Skutočný príbeh: Dala som si zamraziť vajíčka a neľutujem

Aktuálny diel nášho podcastu sa bude týkať najmä žien, ktoré sa ocitli po tridsiatke, bez perspektívneho vzťahu a vlastného dieťaťa. Ako neurobiť z nasledujúcich rokov frustrujúci lov na dieťa, poistiť si svoje materstvo a získať čas na nájdenie tohto správneho partnera? Odpoveďou je mrazenie vajíčok. Našim vzácnym hosťom je sympatická, mladá a šikovná slovenská vedkyňa Dominika Fričová. Dominika je lekárka, neurobiologička a zakladateľka neziskovej organizácie ŽIJEM VEDU, ktorá sa po rozvode rozhodla nenechávať budúcnosť len na náhodu a zamrazila si vajíčka v našom centre. Vypočujete si osobnú skúsenosť ženy, ktorá si prešla procesom mrazenia vajíčok a s úprimnosťou sa s vami chce podeliť o svoj príbeh.

Skutočný príbeh: Zuzka a Albín

Zuzka ako tínedžerka prekonala náročné operácie, po ktorých jej lekári povedali, že nebude môcť otehotnieť. Keď prišiel do jej života Albín, obaja začali rozmýšľať nad dieťatkom. Keďže vedeli, že prirodzene dieťatko mať nebudú, prišli do nášho centra asistovanej reprodukcie GYN-FIV. Vypočujte si celý príbeh tohto milého páru v aktuálnej epizóde nášho podcastu.

Psychologička radí: Ako zvládnuť IVF a prípadné sklamanie?

Mnoho párov v súčasnosti čelí problémom pri splodení potomka. Nenaplnenie tejto potreby začne postupne, často najmä u žien, vytvárať disharmóniu, dopadá na ne podvedomý stres a celkový psychický diskomfort. Ako sa týmto pocitom ubrániť, a taktiež ako sa obrniť proti negatívnym správam a možným nevydareným pokusom na ceste za bábätkom, nám poradila v ďalšom vydaní podcastu Prečo bocian mešká psychologička Janka Vasilová.

Onkologickí pacienti a ich šance na vlastnú rodinu.

Mladých ľudí trpiacich na nádorové ochorenia pribúda. Našťastie, vďaka pokrokom v diagnostike a liečbe sa lekárom darí ich životy pred najhorším uchrániť. Nad čím nás pribúdajúce skúsenosti nútia premýšľať je, ako sa postarať o to, aby sa po úspešnom absolvovaní liečby mohli čo najlepšie zaradiť do bežného života. Keďže onkologická liečba, chemoterapia alebo rádioterapia predstavuje veľkú záťaž pre celý organizmus, nie je prekvapením, že jej nežiadúce vedľajšie účinky sa môžu v niektorých prípadoch prejaviť aj na plodnosti. Špecialisti z centier pre asistovanú reprodukciu vedia pomôcť aj v takejto situácii. Ako? O tom sa porozprávame práve v tejto časti relácie Prečo bocian mešká s MUDr. Ivetkou Švecovou, z centra pre gynekológiu a asistovanú reprodukciu GYN-FIV Žilina.

Prečo som darovala vajíčka v GYN-FIV?

,,Volám sa Lucia a mám 27 rokov. Rozhodla som sa darovať svoje vajíčka anonymnému páru na liečbu neplodnosti. Vypočujte si môj osobný príbeh a dozviete sa viac aj o programe darovania vajíčok na klinike GYN-FIV.”

Skutočný príbeh: Veronika a Ivan

Kedy sa dá hovoriť o skutočnej láske? Možno po vypočutí nášho podcastu nájdete odpoveď. Veronika a Ivan sú skvelým príkladom toho, že vzťah založený na láske, trpezlivosti a vzájomnej podpore dokáže prekonať aj tie najťažšie prekážky. Na dieťatko si síce museli niekoľko rokov počkať, ich vzťah to však negatívne nepoznačilo, práve naopak, posilnilo a dnes sú skvelým príkladom pre nás všetkých, že treba vytrvať.

Mrazenie vajíčok v centre asistovanej reprodukcie

Ste po tridsiatke a bez partnera? Nie je hanba začať premýšľať o vlastnej rodine a zachovať si šance mať vlastné dieťa neskôr, keď príde vhodný partner. Všetko čo ste doposiaľ nevedeli o mrazení vajíčok sa môžete dozvedieť práve v našom prvom podcaste s MUDr. Petrom Harbulákom, PhD., vedúcim lekárom GYN-FIV, centra pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu.

The Buca Talks

Hosťom podcastu The Buca Talks je MUDr. Peter Harbulák, PhD. gynekológ, vedúci lekár centra pre gynekológiu, urológiu a asistovanú reprodukciu GYN-FIV. Potreba založiť si rodinu a mať deti je najprirodzenejšou túžbou každého dospelého človeka. Čo ak máme problém? Alebo kariéru? Alebo iné plány? Ako nám v tom zmrazenie vajíčok môže pomôcť? Prečo nad tým vôbec uvažovať? Rozprávame sa dosť o tomto probléme alebo ho schovávame pod koberec? Dozviete sa kedy je ten správny čas a či vôbec je, ako vekom klesá naša ovariálna rezerva a že po 35ke býva častokrát už neskoro. Poďte sa dozvedieť viac o asistovanej reprodukcii a ako je táto možnosť pre ženy skvelou voľbou tvoriť si budúcnosť po akej túžia.


VITA NOVA congress


VITA NOVA kongres

Your stories

Vos histoires

4165

enfants sont nés avec notre aide

baby-born

children conceived with our help

baby-born

detí sa narodilo s našou pomocou

Vďaka GYN-FIV sme rodina