Aj dieťa počaté pomocou asistovanej reprodukcie je zázrak

9. jún 2016

Môj príbeh začal ešte v puberte, od začiatku nástupu menzes v 12-tich rokoch, keď som ho viac nemala ako mala. V podvedomí som už odvtedy mala obavu, či raz budem mať svoje dieťa. Keď som sa vydala a po bábätku som veľmi túžila, až vtedy mi gynekologička vysvetlila, že bez pomoci to zrejme nebude možné (že polycystické ovária a hormonálne hladiny, kvôli ktorým nedochádza k ovulácii je stav, o ktorom sa nevie prečo vzniká, ale je trvalý a nezvratný, že možno to má na svedomí niečo zo životného prostredia, lebo v poslednom období tento problém medzi ženami narastá), a adresovala ma na centrum asistovanej reprodukcie. Keďže som mala morálne zábrany a považovala som túto inštitúciu za biznis, tak mi aspoň ambulantne hormónmi bola navodená ovulácia 3krát a snažili sme sa počať doma, neúspešne.

Veľmi som sa trápila, nevedela som si pomôcť, až som reálne začala uvažovať  nad návštevou v CAR, dokým som ešte mladá (mala som 26 rokov) a telo je ako tak vitálne (aj keď mám viac zdravotných problémov: voperované 2 tyče pozdĺž celej chrbtice pre nadmernú skoliózu a ulceróznu  kolitídu). Moja túžba vychovávať bábätko bola veľmi silná .. no rovnako veľké boli aj morálne zábrany pred spôsobom jeho počatia z dôvodu skreslených a nepravdivých informácii, ktoré som dovtedy o CAR mala. A tak som ako úprimne veriaca, vtedy čítala vyjadrenia Jána Pavla II, kde písal o dôstojnosti počatia, o zázraku života… ako aj článok MUDr. Harbuláka, kde písal, že aj dieťa počaté s pomocou asistovanej reprodukcie je zázrak, lebo v mnohých prípadoch sa to ani s ich pomocou nepodarí ..snažila som sa tomu porozumieť. Modlila som sa za správne rozhodnutie a za doktorov, ktorí budú určovať liečebný postup. Vtedy som v sebe pocítila pokoj a odovzdala som to do Božích rúk.

V Gyn-five sa nás ujal MUDr.Harbulak, na moje prekvapenie sa to udialo veľmi rýchlo. 1.4.2015 sme boli s manželom na prvej konzultácii, v rámci ktorej nám hneď urobili aj potrebné vyšetrenia, 18.4.2015 sme podstúpili prvú insemináciu a 1.5. som na tehotenskom teste videla 2 slabučké čiarky.

Dnes má naša dcérka 5 mesiacov a ja som nesmierne šťastná. Slzy, ktoré som pred tým ronila zo žiaľu, sa zmenili na slzy radosti, dojatia a nesmiernej vďačnosti.

Žena je stvorená pre materstvo, a ja tužím vychovávať viac detí, preto som rada že Gyn-fiv mi nespôsobil žiadnu traumu, lebo ja sa doktorov bojím a naše kroky tam budú smerovať opäť.

Som rada, že medicína aj v tejto oblasti pozná riešenie a dokáže naprávať chyby ľudstva. Keď sa to využíva s rozumom a má to svoje hranice, ktoré si musí určiť každý sám…


VITA NOVA congress


VITA NOVA kongres

Your stories

Vos histoires

7438

enfants sont nés avec notre aide

7438

children conceived with our help

7438

detí sa narodilo s našou pomocou

Vďaka GYN-FIV sme rodina