Najkrajší vianočný darček

15. apr 2016

Milý kolektív Gyn-fiv,

Touto cestou by sme sa vám chceli poďakovať za splnenie nášho najväčšieho sna. Vďaka vám a vašej pomoci sa dnes môžeme tešiť z nášho pokladu – nášho synčeka Samka:)

Počas tehotenstva sme si prešli rôznymi komplikáciami. V prvom trimestri – v 5.týždni som začala krvácať a skončila v nemocnici, kde som si poležala asi týždeň. Náš bojovník to ale zvládol a prekonali sme to. Druhé krvácanie sa vyskytlo v 10.týždni – to ale trvalo krátko a tiež sme to prekonali. V druhom trimestri prišli výsledky screeningových testov, ktoré nás trochu vystrašili. Doktori tvrdili, že nám hrozí riziko rázštepu, ale chvalabohu na morfologickom sone sa podozrenie vylúčilo. No a v treťom trimestri, keď sa už zdalo, že už bude všetko hladko prebiehať, sme sa opäť ocitli v nemocnici. Po kontrole na poradni v 33.týždni sa zistilo, že náš Samko sa už začína pýtať na svet. Keďže hrozilo riziko predčasného pôrodu, tak som si tentokrát poležala tri týždne. Keďže sa už blížilo vianočné obdobie, tak ma 14.12. prepustili domov s tým, že nález je stabilizovaný a mám nariadený kľudový režim a pokoj na lôžku. Náš Samko bol ale veľmi nedočkavý a ešte v ten večer sme sa ocitli na pôrodníckom príjme potom, ako mi doma začala odtekať plodová voda. Prvé silnejšie kontrakcie sa dostavili cca o 23:00 a náš poklad už o 00:50 uzrel svetlo sveta. Takže pôrod prebehol spontánne a celkom rýchlo:)

Síce prišiel na svet o mesiac skôr s mierami 2.680g a 46cm, ale bol to ten najkrajší vianočný darček, aký sme mohli dostať. Po narodení sa zistilo, že náš synček sa narodil so zápalom pľúc, ale náš bojovník sa aj s tým popasoval a nasadená liečba antibiotikami zabrala. 21.12.2015 nás prepustili z pôrodnice domov a my sme mohli prežiť tie najkrajšie Vianoce aké sme doteraz zažili:)

Dnes má už skoro 4 mesiace a všetkým nám robí veľkú radosť. Dokonca sa nám podarilo vymeniť cumeľ z fľaše, ktorý nám nasadili ešte v pôrodnici za mamičkin prsník. Aktuálne váži 5.700g a meria 63cm:)

Takže toto bol náš príbeh:) Ešte raz vám patrí obrovská vďaka za to, že sme sa mohli aj my stať rodičmi a že môžeme našu lásku odovzdávať nášmu synčekovi:)


VITA NOVA kongres

7666

detí sa narodilo s našou pomocou

Vďaka GYN-FIV sme rodina