Soft a Natívny cyklus

Túžite po dieťatku a nedarí sa Vám otehotnieť?

Rozhodli ste sa, že navštívite Centrum asistovanej reprodukcie a máte obavy a strach z IVF cyklu? Bojíte sa účinkov hormonálnych preparátov na Vaše telo?
Po konzultácii s lekárom sa môžete rozhodnúť pre NATÍVNY alebo SOFT IVF cyklus.

V príprave na SOFT IVF cyklus je hormonálna stimulácia kratšia a dávky sú nižšie ako pri klasickom IVF cykle. Pri tejto šetrnejšej hormonálnej stimulácii si pacientka pichá injekcie 4 – 5 dní, nehrozí hyperstimulačný syndróm a žena nepociťuje diskomfort ako pri stimulácii pri IVF cykle.
Soft cyklus je lacnejší ako klasický IVF cyklus, ale má aj svoje negatívum: pri punkcii sa odoberie menej zrelých oocytov ako pri bežnom cykle, čím aj úspešnosť klesá viac ako o polovicu.

Pre tie z vás, ktoré chcú podstúpiť mimotelové oplodnenie bez hormonálnej stimulácie, máte možnosť absolvovať NATÍVNY cyklus. Tento cyklus sa vykonáva bez stimulácie liekmi, len pod dozorom lekára, ktorý sleduje prirodzený rast folikulu a tesne pred prasknutím ho odoberie. Punkcia oocytu je robená bez narkózy. Ani tu nehrozí hyperstimulačný syndróm a žena nepociťuje diskomfort, ktorý môže nastať po hormonálnej stimulácii.
Natívny cyklus je najlacnejší cyklus mimotelového oplodnenia , je to prírodzený cyklus bez stimulácie ovárií. Ako negatívum tohto cyklu možno považovať nízku úspešnosť otehotnenia v porovnaní s klasickým IVF cyklom.

Po odobratí oocytov sa pri NATÍVNOM aj SOFT cykle postupuje rovnako, ako pri klasickom IVF cykle, to znamená, že v laboratóriu sa používajú metódy mimotelového oplodnenia, ICSI (intracytolazmatická injekcia spermií), asistovaný zonálny hatching, monitorovanie embryí v embryoskope, predĺžená kultivácia podľa toho, ako sa s embryológom dohodnete.

Nasleduje transfer embryí a potom Vám všetci držíme palce, aby bol tehotenský test pozitívny!

Ponúkame Vám výhodné balíkové ceny pre NATÍVNY alebo SOFT IVF cyklus. Cenník nájdete tu.


VITA NOVA kongres

7581

detí sa narodilo s našou pomocou

Vďaka GYN-FIV sme rodina