Soft a Natívny cyklus

Túžite po dieťatku a nedarí sa Vám otehotnieť?

Rozhodli ste sa, že navštívite Centrum asistovanej reprodukcie a máte obavy z strach z IVF cyklu? Bojíte sa účinkov hormonálnych preparátov na Vaše telo?
Po konzultácii s lekárom sa môžete rozhodnúť pre NATÍVNY alebo SOFT IVF cyklus.

V príprave na SOFT IVF cyklus je hormonálna stimulácia kratšia a dávky sú nižšie ako pri klasickom IVF cykle. Pri tejto šetrnejšej hormonálnej stimulácii si pacientka pichá injekcie 4 – 5 dní, nehrozí hyperstimulačný syndróm a žena nepociťuje diskomfort ako pri stimulácii pri IVF cykle.
Soft cyklus je lacnejší ako klasický IVF cyklus, ale má aj svoje negatívum: pri punkcii sa odoberie menej zrelých oocytov ako pri bežnom cykle, čím aj úspešnosť klesá viac ako o polovicu.

Pre tie z vás, ktoré chcú podstúpiť mimotelové oplodnenie bez hormonálnej stimulácie, máte možnosť absolvovať NATÍVNY cyklus. Tento cyklus sa vykonáva bez stimulácie liekmi, len pod dozorom lekára, ktorý sleduje prirodzený rast folikulu a tesne pred prasknutím ho odoberie. Punkcia oocytu je robená bez narkózy. Ani tu nehrozí hyperstimulačný syndróm a žena nepociťuje diskomfort, ktorý môže nastať po hormonálnej stimulácii.
Natívny cyklus je najlacnejší cyklus mimotelového oplodnenia , je to prírodzený cyklus bez stimulácie ovárií. Ako negatívum tohto cyklu možno považovať nízku úspešnosť otehotnenia v porovnaní s klasickým IVF cyklom.

Po odobratí oocytov sa pri NATÍVNOM aj SOFT cykle postupuje rovnako, ako pri klasickom IVF cykle, to znamená, že v laboratóriu sa používajú metódy mimotelového oplodnenia, ICSI (intracytolazmatická injekcia spermií), asistovaný zonálny hatching, monitorovanie embryí v embryoskope, predĺžená kultivácia podľa toho, ako sa s embryológom dohodnete.

Nasleduje transfer embryí a potom Vám všetci držíme palce, aby bol tehotenský test pozitívny!

Porovnanie:

IVF cyklus Soft cyklus Natívny cyklus
hormonálna  stimulácia minimálna horm. stimulácia žiadna horm. stimulácia
viac zrelých oocytov 1-3 zrelé oocyty 0 – 1 zrelý oocyt
cyklus je hradený ZP do 39.roku bez hyperstimul. syndrómu bez hyperstimul. syndrómu
úspešnosť cca 55% úspešnosť cca 20% úspešnosť cca 7%

Ponúkame Vám výhodné balíkové ceny pre NATÍVNY alebo SOFT IVF cyklus. Cenník nájdete TU.


VITA NOVA congress


VITA NOVA kongres

Your stories

Vos histoires

6807

enfants sont nés avec notre aide

6807

children conceived with our help

6807

detí sa narodilo s našou pomocou

Vďaka GYN-FIV sme rodina