Soft a Natívny cyklus

Túžite po dieťatku a nedarí sa Vám otehotnieť?

Rozhodli ste sa, že navštívite Centrum asistovanej reprodukcie a máte obavy z strach z IVF cyklu? Bojíte sa účinkov hormonálnych preparátov na Vaše telo?
Po konzultácii s lekárom sa môžete rozhodnúť pre NATÍVNY alebo SOFT IVF cyklus.

V príprave na SOFT IVF cyklus je hormonálna stimulácia kratšia a dávky sú nižšie ako pri klasickom IVF cykle. Pri tejto šetrnejšej hormonálnej stimulácii si pacientka pichá injekcie 4 – 5 dní, nehrozí hyperstimulačný syndróm a žena nepociťuje diskomfort ako pri stimulácii pri IVF cykle.
Soft cyklus je lacnejší ako klasický IVF cyklus, ale má aj svoje negatívum: pri punkcii sa odoberie menej zrelých oocytov ako pri bežnom cykle, čím aj úspešnosť klesá viac ako o polovicu.

Pre tie z vás, ktoré chcú podstúpiť mimotelové oplodnenie bez hormonálnej stimulácie, máte možnosť absolvovať NATÍVNY cyklus. Tento cyklus sa vykonáva bez stimulácie liekmi, len pod dozorom lekára, ktorý sleduje prirodzený rast folikulu a tesne pred prasknutím ho odoberie. Punkcia oocytu je robená bez narkózy. Ani tu nehrozí hyperstimulačný syndróm a žena nepociťuje diskomfort, ktorý môže nastať po hormonálnej stimulácii.
Natívny cyklus je najlacnejší cyklus mimotelového oplodnenia , je to prírodzený cyklus bez stimulácie ovárií. Ako negatívum tohto cyklu možno považovať nízku úspešnosť otehotnenia v porovnaní s klasickým IVF cyklom.

Po odobratí oocytov sa pri NATÍVNOM aj SOFT cykle postupuje rovnako, ako pri klasickom IVF cykle, to znamená, že v laboratóriu sa používajú metódy mimotelového oplodnenia, ICSI (intracytolazmatická injekcia spermií), asistovaný zonálny hatching, monitorovanie embryí v embryoskope, predĺžená kultivácia podľa toho, ako sa s embryológom dohodnete.

Nasleduje transfer embryí a potom Vám všetci držíme palce, aby bol tehotenský test pozitívny!

Porovnanie:

IVF cyklus Soft cyklus Natívny cyklus
hormonálna  stimulácia minimálna horm. stimulácia žiadna horm. stimulácia
viac zrelých oocytov 1-3 zrelé oocyty 0 – 1 zrelý oocyt
cyklus je hradený ZP do 39.roku bez hyperstimul. syndrómu bez hyperstimul. syndrómu
úspešnosť cca 55% úspešnosť cca 20% úspešnosť cca 7%

Ponúkame Vám výhodné balíkové ceny pre NATÍVNY alebo SOFT IVF cyklus. Cenník nájdete TU.


VITA NOVA kongres

7666

detí sa narodilo s našou pomocou

Vďaka GYN-FIV sme rodina